СРЕДЬ ШУМНОГО БАЛА…

Вечір романсу у виконанні солістів

Постановний склад

Режисер-постановник - Лариса Моспан-Шульга

Музичний керівник програми - Назар Якобенчук

Постановники пластики - нар. арт. України Тетяна Боровик, Іван Козлов

Режисер, який веде виставу - Патімат Мірзаєва


Режисер концерту Лариса Моспан-Шульга у яскравій формі балу представила своєрідний театр романсу. З першими тактами музики на сцені ніби оживає барвисте живописне полотно. Вальсують пари, приїжджають і від’їжджають гості, відбуваються несподівані зустрічі й бурхливі прощання, словом вирують пристрасті.

Кожен з 14 солістів, зайнятих у виставі, має свою роль у її драматургії. Віртуозне володіння голосом поєднується із акторським перевтіленням. Їх герої жартують, закохуються, сумують і страждають...

30 творів, написаних різними авторами в різні часи, стали своєрідною антологією романсу. Старовинний «Я помню вальса звук прелестный» у чудовому виконанні заслуженої артистки України Наталі Пелих (вона ж господиня балу) розпочинає і завершує програму. Звучать класичні романси О.Варламова, П.Булахова, О.Алябьєва, О.Гурильова, перлини лірики П.Чайковського, романси початку 20 століття і твори, написані М.Таривердієвим та В.Гавриліним у другій половині століття.

Не обійшлося в програмі й без таких очікуваних і популярних шлягерів як «Калитка», «Очи черные», «Только раз…», «Хризантемы», «Не уезжай ты, мой голубчик», «Кони-звери». Своєрідною кульмінацією є романси нашого земляка О.Вертинського у виконанні Тетяни Масан,  а також романси на вірші М.Цвєтаєвої, які не просто майстерно проспіває – проживає на сцені лауреат Міжнародного конкурсу Вікторія Осадчук.

У вечорі романсу беруть участь лауреати міжнародних конкурсів Любов Канюка, Геннадій Кабка, Михайло Ракосій, Ірина Ладіна, Олеся Біласюк, Мирослава Гаврилюк, Алла Пригара, Євген Малофеєв, Олександр Харламов, Назар Якобенчук, який водночас є музичним керівником програми.  

Творчими однодумцями режисера стали постановники пластики народна артистка України Тетяна Боровик та Іван Козлов і це сприяло розкутості співаків, динамічному розвитку сценічної дії. Концертмейстери Марія Поляшова та лауреат Міжнародного конкурсу Юлія Ященко не лише виконують партію фортепіано, а є учасниками театрального дійства і разом із скрипалем Геннадієм Мельником.

 

Режисер-постановник концерту Лариса Моспан-Шульга:

«Романс – дивовижне поєднання музики і поезії –  завжди сповнений чарівності й світлого смутку. Зустріч з ним щоразу приємна і бажана. В романсах відображено найрізноманітнішу гаму душевного стану людини, адже тут звучать слова про кохання, ревнощі, нерозділені почуття, розлуку – про те, що хвилює кожного з нас. Все це оживе на сцені і наш вечір подарує Вам прекрасний настрій».

 

 Прем'єра відбулася - 15 березня 2013 р.