Л.Бетховен СИМФОНІЯ № 9

ВИКОНУЮТЬ:
симфонічний оркестр, хор, солісти

Постановний склад

Диригент-постановник – нар. арт. України Олексій Баклан

Хормейстер-постановникАнжела МасленніковаСимфонія № 9 німецького композитора Людвіга ван Бетховена (1770-1827) – одне з найвеличніших творінь людського генія. Остання із написаних композитором симфоній, вона стала вінцем його творчості.

Задум написати грандіозний твір, який стане закликом до об’єднання людства, виник у Бетховена ще у 1792 році після знайомства з одою Ф.Шіллера «До Радості», однак втілити його у симфонії композитор насмілився лише через 30 років.

У величному фіналі вперше в історії симфонічної музики Бетховен використовує звучання людського голосу поряд із голосами музичних інструментів – змішаний хор та чотири солісти співають оду Ф.Шіллера. Геніальна музика вразила слухачів вже під час першого виконання  у Відні 7 травня 1824 року.

Змінювалися епохи, покоління, а безсмертна музика Бетховена як і раніше хвилює і сповнює радістю серця людей.

Кажуть, що композитор С.Танєєв зауважив, що якби на землі з’явилися жителі інших планет, яким потрібно було б лише за годину дати уяву про людство, найкраще було б виконати для них симфонію № 9 Бетховена, адже вона красномовніше за всі промови й доповіді нагадує про вищі ідеали та шляхи їх досягнення.

Це єдиний музичний твір, який включено до списку світової культурної спадщини ЮНЕСКО (2002).

Симфонія № 9 займає особливе місце в історії Київського муніципального академічного театру опери і балету для дітей та юнацтва, адже саме цим твором 12 березня 1998 року наш театр відкрив власну сцену. Твір Бетховена виконували: симфонічний оркестр під орудою Олексія Баклана, хор під керівництвом засл. діяча мистецтв України Галини Горбатенко та солісти театру Світлана Пількевич (сопрано), Ольга Нич (мецо-сопрано), Анатолій Гурин (тенор) та  засл. арт. України Віталій Жмуденко (баритон), які невдовзі представили його на гастролях в Іспанії.