О.Градський

МАУГЛІ

Балет на 2 дії

Лібрето О.Градського за Р.Кіплінгом

Постановний склад

Диригент-постановник Анатолій Бойченко

Балетмейстер-постановникнар. арт. України Віктор Литвинов

Художник-постановникзасл. діяч мистецтв України Олександр Бурлін

Художник костюмівзасл. художник України Людмила Нагорна

Хормейстер Анжела Масленнікова

Диригент Євген Воронко

Балетмейстер-репетитор – Оксана Хамровська

Режисер, який веде виставуВіктор Соболєв

 

ДІЙОВІ ОСОБИ ТА ВИКОНАВЦІ:

 

Мауглі

лауреат міжнар. конкурсів Владислав Ромащенко

Шер-Хан, тигр

Олександр Душаков, Володимир Прянічников

Артем Тимчук

Багіра, пантера

дипломант Міжнар. конкурсу Дарина Крулевська,

Ольга Білоцерківська

Дівчина

засл. арт. України, лауреат Міжнар. конкурсу Акарі Кавасакі,

Аліса Воронова, Ольга Постернак

Балу, ведмідь

Сергій Гребельник, Дмитро Яблонський

Табакі, шакал

Володимир Гораш, Володимир Липець

Королева мавп

Галина Гриньків, Маргарита Душакова, Алла Ситник

Вовчиця

Ольга Бурачок, Маргарита Кузнєцова, Оксана Хамровська, Катерина Щебетовська

Акела, вожак вовків

Володимир Прянічников

Мати Мауглі

 Марія Воробей, Оксана Хамровська

Вокал

дипломант Всесоюз. та респ. конкурсів Анатолій Гурин,

Олександр Монастирський

Вовки, вовченята, олені, мавпи – артисти балету

У виставі беруть участь артисти хоруМало хто знає, що метр російської рок-музики  – відомий співак і композитор Олександр Градський є автором трьох балетів. Два десятиліття тому його балети «Мауглі» (авторська назва «Людина»), «Распутін» і «Єврейська балада» були вперше поставлені саме в Київському театрі опери і балету для дітей та юнацтва балетмейстером Георгієм Ковтуном.

Балет «Мауглі» ставився на нашій сцені двічі. Його першопрочитання у 1989 році здійснили диригент-постановник Анатолій Бойченко, художник-постановник Олександр Бурлін та балетмейстер-постановник – засл. діяч мистецтв Росії Георгій Ковтун, який на той час був головним балетмейстером театру. Балетмейстер вніс зміни у лібрето, створене композитором за «Книгою джунглів» Р.Кіплінга, і присвятив виставу становленню творчої особистості  в «джунглях» сучасного суспільства. Політичний підтекст відчувався і в хореографії, і в сценографії. Вистава мала позитивні відгуки та великий резонанс, і не в останню чергу, через наближення до сучасності. Постановка приваблювала яскравим акторським ансамблем, та найбільше вражав у балеті Г. Ковтуна Сергій Бондур, партія Мауглі для якого стала однією з найяскравіших сторінок творчої біографії.  Зокрема, відомий критик М.Ельяш на сторінках журналу «Советский балет» відзначав надзвичайну експресію танцівника і виразність, якій міг би позаздрити будь-який драматичний актор.

Однак минув час і за певних обставин балет зник із репертуару. У 2003 році нову постановку «Мауглі», але вже на основі авторського лібрето О.Градського, здійснив відомий хореограф Віктор Литвинов.

Працюючи над втіленням свого задуму, балетмейстер розповідав:

«Попередня вистава вирішувалася як політичний памфлет, тоді це було актуальним. Однак, вважаю, що час таких  вистав уже минув. Хоча в нашому спектаклі, як і в «Книзі джунглів» Р.Кіплінга, йдеться про суспільство в цілому. Адже й у світі тварин, і серед людей ми знаходимо багато подібного. У виставі йдеться про загальнолюдські цінності та про необхідність подолання зла. Мауглі я вважаю істотою, створеною за «образом і подобою» Господа. Протиставлення йому – зловмисник Шерхан. Це вистава про любов у всіх її проявах: кохання між чоловіком і жінкою, любов до дітей, до ближнього свого».

Відповідно до нового хореографічного вирішення художник Олександр Бурлін вніс серйозні зміни у сценографію спектаклю. Нові костюми створила  головний художник театру Людмила Нагорна.

У прем’єрній виставі 27 червня 2003 році провідні партії виконували: Костянтин Віновой (Мауглі), Ірина Гордійчук (Дівчина), Сергій Бондур (Шер-Хан), Андрій Вдовиченко (Акела), Ганна Світличенко (Багіра), Костянтин Зубач (Табакі). Кожен з них показав себя майстром перевтілення, створив яскравий образ, що приваблював різноманітністю акторських барв.

У 2004 році вистава була удостоєна театральної премії «Київська пектораль» у номінації «краща вистава для дітей».

Балет зацікавить і школярів, і дорослих глядачів.

Прем’єра вистави відбулася – 27 червня 2003

Тривалість вистави – 1 год. 50 хв.