М.Воллінгер та Б.Чілкотт ДВІ МЕСИ У СТИЛІ JAZZ

у виконанні хору та симфонічного оркестру

Постановний склад

Диригент-постановник – Олексій Баженов

Хормейстер-постановник –  Анжела Масленнікова

Художник-постановник заслужений художник України Людмила Нагорна

Диригенти – Анжела Масленнікова, Володимир Врубльовський

 Вперше на українській сцені звучать твори сучасних зарубіжних композиторів

«Маленька джазова месса» Боба Чілкотта (Великобританія), диригент – Анжела Масленнікова

«Меса у стилі латина» Мартіна Воллінгера (Німеччина - Швейцарія), диригент – Володимир Врубльовський

Олексій Баженов:

«Боб Чілкотт та Мартін Воллінгер є найпопулярнішими хоровими композиторами сучасності. Їхні твори з успіхом виконуються в багатьох хорових та міжнародних фестивалях. Спорідненість їхніх пошуків у духовній та хоровій музиці знаходить своє відображення в еклектичності, яка виникає через поєднання класичної форми духовної музики, меси та григоріанського хоралу, з англіканськими та протестантськими гімнами, спірічуелом, джазом, госпелом та латиною. Емоційна виразність робить їхні твори такими привабливими для сучасного слухача і, водночас, мовою музики XXI століття доносить до нас глибокі духовні ідеї».

 

Анжела Масленнікова:

«Виконанням творів двох талановитих композиторів сьогодення ми  розширюємо рамки свого виконавського діапазону і, дбаючи про духовність, прагнемо донести духовне слово до сердець сучасної молоді і шанувальників музики і театру. Ця програма є нашою відповіддю на запитання як позбуватися стереотипів у духовній музиці і трансформувати її для сучасної сцени».

 

Про композиторів:

РОБЕРТ (БОБ) ЧІЛКОТТ / BOB CHILCOTT

британський композитор, диригент і співак.  Народився  у 1955 р. в м. Плімут. Співав у хорі хлопчиків Королівського коледжу в Кембриджі. Пізніше, вже студентом університету,  виконав Pie Jesu з «Реквієму» Г.Форе на запису 1967 р. У 1985 р. приєднався до відомого британського вокального колективу The Kings Singers («Співаки Короля»), де співав партію тенора упродовж 12 років.

У 1997-2004 рр. очолював хор у Королівському коледжі музики в Лондоні і був головним диригентом камерного хору BBC Singers. Як диригент працював із провідними хоровими колективами понад 20 країн.

Композиторський шлях розпочав у 1997 р. Автор понад 125 музичних творів і на сьогодні є одним з найбільш широко виконуваних композиторів хорової музики у світі. Особливе визнання принесли йому композиції для дитячих хорів, серед яких Can You Hear Me, якою він диригував у США, Канаді, Австралії, Японії, Естонії, Латвії, Німеччини та Чехії. Його ім’я пов'язане з Нью-Орлеанським дитячим хором та міським різдвяним фестивалем у Новому Орлеані, для якого він створив популярні хорові п’єси  Happy Land, This Day, Be Simple Little Children, I Lift My Eyes та «Реквієм». Для цього ж фестивалю була написана і «Маленька джазова меса» / A Little Jazz Mass.

За визначенням видання The Obzerver  Боб Чілкотт – «сучасний герой британської хорової музики».

МАРТІН  ВОЛЛІНГЕР / MARTIN VÖLLINGER  –

німецький композитор, органіст і диригент, який живе і працює у Швейцарії. Народився у 1977 р. в м. Фульда (Німеччина). Спочатку самотужки вивчав церковну музику в Регенсбурзі, а пізніше навчався співу, диригуванню та імпровізації у Цюріху. Став переможцем хорового конкурсу у Байрейті-Регенсбурзі, а також фіналістом Міжнародного конкурсу органної імпровізації у монастирі Шлегль в Австрії. Після навчання очолив церковне музичне служіння у новоствореному єпископстві у Хорватії. Від 2007 р. працює диригентом хору та викладачем вокалу в Люцерні (Швейцарія), де досягнув великого успіху із створеним ним хором хлопчиків. Цю роботу поєднує з роботою органіста в Стенхаузені.

Мартін Воллінгер є універсальним музикантом. Найбільше визнання серед його різножанрових творів здобули: ораторія Inspired, написана для Генделівського фестивалю в Люцерні (2009), Траурна музика (D-moll) в пам'ять про дітей, що загинули в релігійних конфліктах, а також гумористична кантата The Earworm для австрійського вокального ансамблю Vocale Nеuburg. У 2011 р. відбулась всесвітня прем’єра кантати Swiss Journey. У 2012 р. його музична вистава Gimmu ді butzi мала величезний успіх і була нагороджена премією Jugend & Musik (Молодь і музика). У 2013 р. композитор презентував «Месу у стилі латина» / The Latin Jazz Mass, яка стала музичним бестселером серед хорових колективів світу.

У своїх опусах Мартін Воллінгер дуже вдало поєднує традиційну та сучасну музику, застосовуючи мову та стильові елементи поп-музики і джазу. Останнім часом він все частіше звертає свою увагу на музичний театр і шукає нові ідеї та форми, що розташовані між оперою, музичною комедією та мюзиклом.

Молитви у ритмах ... босанови

02.11.2016

У Київському муніципальному академічному театрі опери і балету для дітей та юнацтва відбулася... Читати далi