«KИЇВ МОДЕРН-БАЛЕТ»

UNDERGROUND

Балет на одну дію на музику П. Васкса

Постановний склад

Лібрето, хореографія та постановка  – Раду Поклітару

Сценографія – заслужений діяч мистецтв України Андрій Злобін

Художник костюмів – Ганна Іпатьєва

Асистент хореографа – заслужений  артист України Анатолій Козлов

Художник по світлу – Олена Антохіна

Звукорежисер – Олександр Курій

 

Виконують артисти театру «КИЇВ МОДЕРН-БАЛЕТ»«Створюючи виставу Underground на музику надзвичайно талановитого латиського композитора Петеріса Васкса, я надихався фразою Жана Поля Сартра “Пекло – це інші”. Але цей балет не про біблійне пекло. Це розповідь про людей, яких загнала у підземелля Underground війна. Змушені знаходитися разом у замкненому просторі, вони доводять амплітуду своїх емоцій до пікових  значень – любов – ненависть, радість – відчай. Ніхто не знає – чи судилося їм вийти на денне світло. І саме тому їхнє “зараз” настільки важливіше, ніж їхнє “потім”».

Раду Поклітару – хореограф

 

«Жан-Поль Сартр сказав “Пекло – це інші”. Це справді дивовижні слова – рідко буває, що таку кількість істини вдавалося втиснути у в одне-єдине речення. Однак, не дивлячись на всю глибину, ця сентенція недостатньо розгорнута. Для того, щоб вона набула остаточної повноти, потрібно додати, що Жан-Поль Сартр – це теж пекло».

Віктор Пєлєвін -  письменник

 

«Можу сказати (повторюючи услід за Сартром): “Пекло – це інші”. Інших багато, й не лише у пеклі – вони силять у залі, коли я граю, припустимо, найулюбленішу мою роль.Вони інші – й мене не сприймають. Але я ж не винна...»

Алла Демидова – актриса

 

«Таким чином, не Бог створив пекло для людей, але вони створюють його самі для себе».

Єпископ Віденський та Австрійський Іларіон 

 

Прем’єра балету відбулася 18 червня 2008